گیاهان سازگار با نور کم

چیزی که همه ما درمورد گیاهان می‌دانیم این است که آنها بشدت به نور خورشید محتاج هستند و بدون آن نمی‌توانند به خوبی رشد کنند. اما با نگاهی به گیاهان آپارتمانی می‌توان فهمید که این فرضیه برای تمام گیاهان صحیح نیست و هستند گیاهانی که با نور کم سازگاری دارند و شما می‌توانید به راحتی آنها در داخل آپارتمان خود نگهداری کنید. در این مقاله قصد داریم به بررسی برخی از این گیاهان بپردازیم؛ با ما همراه باشید.

گیاهان آپارتمانی سازگار

کاتالیا

یکی از محبوب‌ترین و زیباترین گیاهان آپارتمانی کاتالیا است؛ نکته جالب توجه درباره این گیاه این است که می‌تواند حتی در سایه نیز به رشد خود ادامه دهد. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که دمای هوای محل نگهداری کاتالیا نباید از ۱۳ درجه کمتر شود. همچنین این گیاه باید در خاکی مرطوب قرار گیرد و مرتب آبدهی شود.

سرخس

یکی دیگر از گیاهانی که در زمره گیاهان تاریکی دوست قرار می‌گیرد، سرخس است. این گیاه نیز نباید به صورت مستقیم تحت تابش نور خورشید قرار بگیرد. توجه داشته باشید که سرخس در خاک اسیدی به خوبی رشد می‌کند، بنابراین سعی کنید با آبدهی مرتب شرایط رطوبت خاک را برای این گیاه حفظ کنید.

قاشقی

گیاه قاشقی

یکی از مقاوم‌ترین گیاهان نسبت به نور و رطوبت که درواقع نوعی علف از دشت‌های آفریقا است در بین گل‌ها و گیاهان آپارتمانی به قاشقی معروف است. بومی مناطق گرمسیری و نواحی مرکزی زمین بودن و همیشه سرسبزی در چنین شرایطی قاشقی را به زندگی در سخت‌ترین شرایط عادت داده و این دقیقاً چیزی است که از یک گیاه آپارتمانی انتظار می‌رود. قاشقی درنهایت می‌تواند تا ۱۸ سانت رشد کند. علی‌رغم اینکه این گیاه خاک مرطوب را دوست دارد، اما در فصل زمستان باید آبیاری به آن را کاهش دهید و بهتر است برای حفظ رطوبت گیاه، برگ‌های آن را اسپری نمایید.

آگلونما

شرایط نگهداری گیاه آگلونما برخلاف تلفظ اسمش ساده است. آگلونما برای رشد بخ روشنایی زیادی نیاز ندارد. خاک این گیاه باید مرطوب باشد اما به آبدهی زیاد هم نیازی ندارد. در فصول بهار و تابستان هر دو هفته باید کوددهی محلول در خاک آلگونما انجام شود. نکته مهم درمورد نگهداری این گیاه این است که باید هر روز سطح برگ‌های آن را با آب اسپری کنید زیرا به خشکی هوا حساسیت دارد.

نخل مرداب

نخل مرداب

شاید اگر از همه کسانی که گل‌های آپارتمانی پرورش می‌دهند، پرس و جو کنید همه آنها نخل مرداب را در لیست خود داشته باشند و اکثراً از پرورش خوب آن توسط خودشان بگویند. زیرا این گیاه به آسانی در سایه و در محیطی مرطوب رشد می‌کند.

سانسوریا

سانسوریا ازجمله گیاهانی است که در بین دوست‌داران گیاهان آپارتمانی بسیار محبوب است. زیرا می‌تواند به راحتی خود را با محیط‌های کم‌نور و آب وفق دهد. البته دانستن این نکته خالی از لطف نیست که در نورهای کم رگه‌های زرد این گیاه از بین می‌روند. زیستگاه اصلی این گیاه مناطق گرمسیر آفریقای جنوبی است که در این محل به صورت بوته‌ای رشد می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
مقایسه