گل ماه تولد

گل ماه تولد را می‌توان همانند ویژگی‌های دیگری که برای متولدین هر ماه لحاظ می‌کنند، متمایز دانست.

انسان بطور ذاتی علاقه به خاص بودن دارد، به همین دلیل از هر امتیازی که وی را از دیگران متمایز کند، استقبال می‌کند. مواردی همچون ستاره ماه تولد، ویژگی‌های اخلاقی و… اما شاید کمتر شنیده باشید که هر ماه از سال یک گل ویژه دارد. در این مطلب به معرفی گل هر ماه می‌پردازیم.

گل‌ ماه تولد

ماه فروردین

گل داوودی مارگریتی یا گل Daisy، گل ماه تولد فروردینی‌ها است. این گل را می‌توان نماد یکرنگی، وفاداری و معصومیت دانست. مارگریت درست در آغاز هر بهار و یا اوایل تابستان برمی‌گردد و تا اوایل پاییز به شکوفه‌ دادن ادامه می‌دهد.

ماه اردیبهشت

گل موگه یا گل برف که به انگلیسی Lily of the valley نامیده می‌شود، گل ماه تولد اردیبهشتی‌ها است. گل موگه گیاهی است معطر با گل‌های کوچک و ظریف. به همین دلیل است که اصطلاحاً به آن گل برف می‌گویند. به سبب آنکه عطر خوش آن به بوی مشک شباهت دارد در فرانسه موگه نامیده می‌شود. این گل را نماد صداقت، جذابیت و فروتنی می‌دانند.

ماه خرداد

گل رز را می‌توان اتفاق ویژه برای متولدین خرداد دانست. یکی از محبوب‌ترین گل‌های دنیا که نماد عشق و زیبایی است به این ماه تعلق دارد. جالب است بدانید گل رز حدود ۱۵۰ گونه مختلف دارد و تا بحال هیچکدام از گونه‌های مختلف این گل در نیم کره جنوبی کره زمین رویش نداشته‌اند.

ماه تیر

گل متولدین ماه تیر ویژگی خاصی دارد و آن هم رنگ آبی طبیعی این گل، آن هم بدون هیچ دستکاری در ساختار گل است است. گل دلفینیوم یا در زبان فارسی گل زبان در قفا را متعلق به متولدین ماه تیر می‌دانند. این گل نماد وقار، انرژی مثبت و همچنین یکی از گل‌های کلاسیک گشور انگلستان است.

ماه مرداد

گل متولدین ماه مرداد گل گلایل است؛ متأسفانه این گل در کشور ما بیشتر در مراسمات عزاداری استفاده می‌شود اما در کشورهای دیگر اهمیت بیشتری دارد. یکی از ویژگی‌های برجسته گلایل تنوع رنگ بی‌نظیر آن است. این گل را نماد سخاوت و صداقت می‌دانند.

ماه شهریور

گل متولدین شهریور گل Aster یا در زبان فارسی گل ستاره است. این گل در گذشته نماد عشق و ظرافت بوده است. این گل‌ها در اواخر تابستان به اوج زیبایی و جذابیت می‌رسند.

ماه مهر

گل متولدین اولین ماه پاییز، یک گل نام‌آشنا برای همه است. گل همیشه بهار نماد ماه مهر است؛‌ این گل با شکوفه‌های طلایی و عطر نافذ نگاه هر شخصی را به خود جلب می‌کند. این گل را می‌توان نماد جنگیدن برای کسب موفقیت دانست. شاید برایتان جالب باشد که گل همیشه بهار دارای خواص دارویی و آرایشی متعددی است.

ماه آبان

گل متولدین آبان گلی است با اصالتی از شرق دور؛ گل داوودی گل متولدین آبان ماه است که از چین به تمام جهان رسیده است و این روزها بدلیل تنوع و سازگاری با شرایط آب و هوایی مختلف در تمام دنیا محبوب هستند. این گل نماد دوستی و خوش شانسی است. نکته جالب درباره این گل تخصیص یک روز در ژاپن بنام گل داوودی است. روز ۹ سپتامبر در ژاپن روز گل داوودی نام دارد.

ماه آ‌ذر

گل متولدین آذر نسبت به سایر ماه‌ها متفاوت‌تر است؛ گل راج (خاس) شاید شباهت زیادی به گل‌های معرفی شده تا به اینجا نداشته باشد، اما به‌راستی گلی زیباست با برگ‌های همیشه سبز؛ این گل بومی غرب و جنوب غرب اروپا، شمال غرب آفریقا و جنوب غرب آسیا است؛ در جنگل‌های شمال ایران بخصوص گیلان و در ارتفاعات آستارا به فراوانی موجود است. همچنین گل راج دارای خواص درمانی بسیاری است.

ماه دی

گل متولدین دی ماه، میخک است؛ این گل که نماد فداکاری، وفاداری و عشق بوده جزو محدود گل‌هایی است که در فصل سرما رشد می‌کند؛ پس می‌تواند برای یک متولد فصل زمستان انتخاب مناسبی باشد. البته شاید دانستن این نکته خالی از لطف نباشد که تا چند دهه گذشته گل میخک به نسبت امروزه که بعنوان یک گل جانبی در تزئینات قرار می‌گیرد، دارای ارج و قرب بیشتری بود؛ پس درصورتی که می‌خواهید آن را برای هدیه دادن به یک دی ماهی انتخاب کنید، حتماً جوانب احتیاط را رعایت کنید.

ماه بهمن

برخلاف حضور روز ولنتاین و بیشترین فروش گل رز در این ماه، گل متولدین بهمن، گل بنفشه است. این گل یکی از متنوع‌ترین گل‌ها در رنگ است و سال‌ها است که در فصل زمستان گرمابخش دل‌های انسان‌ها و نویدبخش فصل بهار است. گل بنفشه را نماد وفاداری، پاکدامنی و فروتنی می‌دانند. جالب است بدانید که خواص دارویی این گل توسط یونانی‌ها کشف شد.

ماه اسفند

گل متولدین اسفند ماه گل نرگس است. درواقع هیچ گلی را نمی‌توان به اندازه نرگس نمادی برای بهار دانست. نکته جالب ماجرا درباره پیوند اخلاقیات اسفند با گل ماه تولدشان را می‌توان در داستان اساطیری این گل دانست؛ جایی که نام این گل از یک اسطوره یونانی گرفته شده است. زمانی که این فرد بازتاب چهره خود را در آب می‌بیند به حدی هیجان پیدا می‌کند که در همان آب غرق می‌شود؛ به همین دلیل گل نرگس را به نوعی نماد غرور و خودشیفتگی نیز می‌دانند. البته که گل نرگس نماد شروع دوباره، آرامش و وفاداری نیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
مقایسه