گیاهان اپارتمانی

محبوب‌ترین گیاهان آپارتمانی چه نام‌هایی را در ذهن شما زنده می‌کند؟ چیزی که شاید قبل از هر گل و گیاه دیگری به یاد ما آید، گل حسن یوسف است. شاید کاکتوس و گل قاشق دیگر اسم‌هایی باشند که با شنیدن محبوب‌ترین گیاهان آپارتمانی به ذهن ما خطور کنند. در این مطلب قصد داریم چند نمونه از محبوب‌ترین این گل‌ها و گیاهان که در بین کسانی که به گل‌های آپارتمانی علاقه‌ دارند، محبوب هستند معرفی کنیم.

چرا گیاه آپارتمانی بخریم؟

شاید اولین سوالی که در ذهن خیلی از ما ایجاد شود این است که با توجه به کوچک بودن فضای خانه‌های آپارتمانی دیگر جایی برای گلدان‌های بزرگ و نگهداری از گل‌ها و گیاهان نیست. اما نکته مهم این است که این گیاهان همیشه فضاهای بزرگی اشغال نمی‌کنند و باید به این نکته توجه داشته باشیم که گیاهان آپارتمانی مزایای ویژه‌ای دارند که جای خود را در آپارتمان‌های کوچک ما نیز باز می‌کنند.

محبوب‌ترین گیاهان آپارتمانی

گیاه برگ عبایی

گیاه برگ عبایی

برگ عبایی یکی از گیاهان محبوب در بین کسانی است که آپارتمان‌هایی با نور کم دارند. این گیاه در برابر نور کم، خاک فقیر و همچنین آبدهی پایین بشدت مقاوم است. برگ عبایی دارای برگ‌های سبز تیره و زیبایی است که سبب شده تا علاوه‌بر دوام بالا بدلیل زیبایی نامش در میان گل‌های آپارتمانی بسیار مشهور قرار گیرد.

گیاه کالاتیا گورخری

گیاه گورخری

کالاتیا گورخری یا آفلاندارا یکی از سازگارترین گل‌ها و گیاهان گوشتی در شرایط محیطی آپارتمانی است.  کاتالیا قد کوتاهی دارد و نهایت تا ۲۰ سانتی‌متر رشد خواهد کرد؛ اما با همین قامت می‌تواند بعنوان یک گیاه فوق‌العاده در زیبایی محیط خانه یا محل کار مورد استفاده قرار گیرد. شاید برایتان جالب باشد اما این گل از تابش مستقیم نور خورشید فراری است.

درخت بونسای جنسینگ (فیکوس)

بونسای

بونسای یا همان درخت‌های مینیاتوری امروزه یکی از محبوب‌ترین گیاهان آپارتمانی بشمار می‌روند. شاید روزی آرزوی خیلی از دوست‌داران گل‌ها و گیاهان داشتن یک درخت در ابعاد کوچک در محیط خانه بود که امروزه با وجود بونسای این رویا محقق گشته است. در میان انواع بونسای فیکوس راحت‌ترین حالت ممکن برای نگهداری را دارا است. این گیاه معمولاً در محیط‌هایی با هوای گرم‌تر بهتر رشد می‌کنند. آنها با نور خورشید بیشتر ارتباط برقرار می‌کنند، اما در شرایطی هم که نور کافی نباشد هم سازگاری دارند.

کاکتوس

کاکتوس

مشهورترین گیاهان آپارتمانی از دل کویر آمده‌اند. کاکتوس‌ها که تنوع بسیار زیادی دارند، بدلیل اینکه ریشه در شرایط محیطی خاصی که داشتند، گیاهان بادوامی نیز بار آمده‌اند. برای اینکه کاکتوس‌ها به خوبی رشد کنند کافی است به آنها هفتگی یک بار آب داد. به همین ترتیب زمانی که هوا سردتر می‌شود باید فاصله زمان آبدهی نیز بیشتر از قبل شود. نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که آنها برای داشتن رنگ و جلوه بهتر نیاز دارند مستقیم دربرابر نور خورشید قرار نگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
مقایسه