گل خوش‌بو

مسلماً یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌ گل‌ها معطر و خوش‌بو بودن آنها است. اما هستند گل‌هایی که در این میان معطرترین عطر‌ها را در اطراف خود پخش می‌کنند. اینکه چه گلی خوش‌بو ترین است، شاید در میان ما تفاوت نظر ایجاد کند. به همین دلیل ما سعی کردیم لیستی از خوش‌بو ترین گلها را تهیه کنیم. این گل‌ها توسط جمع‌آوری نظر افراد زیادی، بخصوص باغبان‌ها تهیه شده است. لیست تهیه شده توسط ما از خوش‌بو ترین گل‌ها تشکیل شده که به آنها می‌پردازیم.

گل توتون

توتون

گل توتون که بومی آمریکای شمالی و جنوبی است و ما آن را گل تنباکو می‌نامیم. این گل برگ‌های بزرگ و بیضی شکلی دارد. گل توتون که ما آن را تنباکو می‌نامیم، در رنگ‌های سفید، قرمز، صورتی، بنفش و زرد نخودی وجود دارد. این گل در غروب بوی زنبق مانند از خود بیرون می‌دهد که جزو یکی از محبوب‌ترین عطرها بشمار می‌رود.

گل موگه

گل موگه

گل برف یا زنبق، گلی است متعلق به اروپا و نقاط غربی سیبری دره که به گل موگه نیز معروف است. موگه بسیار خوش‌بو است و عطری تازه و دل‌انگیز از خودش ساطع می‌کند؛ به همین دلیل در صنایع عطرسازی و آرایشی از آن بسیار استفاده می‌شود.

گل رز

گل رز

مسلماً ایجاد لیستی از معطرترین گل‌های دنیا بدون حضور رز، یک کار بیهوده است. گل رز که نام‌های دیگری همچون گل سرخ، گل محمدی و… دارد؛ یکی از محبوب‌ترین و مشهورترین گل‌ها در بین تمامی مردم است. مکان اصلی رویش گل رز در نیمکره شمالی کره زمین است و تا بحال در نیمکره جنوبی رز خودرو دیده نشده است. بهتر است بدانید این گل مصارفی همچون استفاده در صنعت عطرسازی، فرآوری چای، مربا و… دارد. اسانس رز گرانترین اسانس دنیاست.

گل سنبل

سبنل

یکی از خاص‌ترین گل‌های تولید شده در کشور هلند بعنوان بزرگترین تولید کننده گل در جهان گل سنبل است. این گل که مخصوص فصل بهار است در اوایل این فصل شکوفه می‌دهد و سپس به تا انتهای سال به استراحت می‌پردازد. گل سنبل یکی از اعضای همیشگی سفره هفت‌سین است. سنبل به عطر شیرین و دلنشینش معروف است.

گل یاس

گل یاس

گل یاس یکی از محبوب‌ترین و مشهورترین گل‌ها درمیان ما ایرانی‌ها گل یاس است. این گل به دلیل زیبایی و بوی دلنشینی که دارد باعث ایجاد حس خوب در انسان می‌شود. اکثر گل‌های زینتی دارای بو نمی‌باشند اما یاس به دلیل معطر بودن دارای اهمیت بیشتری می‌باشد. عطر این گل زیبا به گونه‌ای می باشد که بوته ای از گل‌های آن می‌تواند یک حیاط را خوشبو کند و باعث آرامش انسان شود؛ به همین دلیل گل یاس را یکی از خوش‌بو ترین گلها می‌دانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
مقایسه