گل خانگی‍‍‍

گیاهان آپارتمانی اکثر افرادی که گل‌ها و گیاهان آپارتمانی پرورش می‌دهند، به دنبال گل‌ها و گیاهانی هستند که بیشترین مقاومت را در برابر شرایط محیطی آپارتمان داشته باشند. زیرا علاوه‌بر هزینه‌های خرید و نگهداری این گیاهان، باید درنظر داشت که چگونه می‌توان مدت زمان بیشتری از حضور آنها در زندگی لذت برد. برای آشنایی با مقاوم‌ترین گیاهان آپارتمانی با ما همراه باشید.

اولین چیزی که باید دانست ویژگی‌های یک گیاه مقاوم است؛ مسلماً این ویژگی‌ها شامل مقاومت نسبت به آب، نور و دمای محیط است. یک گیاه را مقاوم می‌نامیم زمانی که:

  • نسبت به کم‌آبی مقاوم باشد
  • نسبت به دمای محیط (سرما و گرما) مقاوم باشد
  • نسبت به کمی نور محیط مقاوم باشد
  • معرفی گیاهان مقاوم آپارتمانی

پتوس

گیاه پتوس (گیاه اپارتمانی)

این گیاه که جزو گیاهان بومی جنوب شرق آسیا بحساب می‌آید، یکی از گیاهانی است که در شرایط نوری متوسط رشد خوبی دارد و البته در نور کم نیز مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهد.

البته توجه داشته باشید که نور کم می‌تواند تغییراتی در این گیاه ایجاد کند که یکی از این تغییرات چند رنگی شدن برگ‌ها است. برای آبدهی این گیاه نیز ابتدا بایستی صبر کرده تا خاک آن کاملاً خشک شده و سپس آبدهی را انجام دهید.

این گیاه به دلیل اینکه هوا را تصفیه می‌کند، برای نگهداری در محیط خانگی و ادارات مناسب است.

آلوئه‌ورا

گیاه آلوئه‌ورا (گیاه آپارتمانی)

آلوئه‌ورا گیاهی نوک‌تیز و بومی جنوب شرق عربستان است؛ از مزیت‌های آلوئه‌ورا احتیاج کم این گیاه به نور و آب است. بطوری که برای رشد بهتر این گیاه باید از آبدهی زیاد به آن خودداری کنید.

سانسوریا

گل سانسوریا (گیاه اپارتمانی)

یکی از بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی سانسوریا است. این گیاه بومی ماداسکا، آفریقا و جنوب آسیا در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین گیاهان آپارتمانی در ایران بشمار می‌رود.

از مزیت‌های سانسوریا می‌توان به کم‌آب بودن آن اشاره کرد. بطوریکه می‌تواند چندین روز با کمترین آبدهی ممکن خود را وفق دهد. تنها نکته‌ای که درمورد نگهداری سانسوریا باید به آن دقت کنید این است که نباید آن را در محیط سرد رها کنید؛ زیرا در این مورد کم طاقت است؛ همچنین بدلیل اینکه این گیاه می‌تواند نور کم را تحمل کند، نیازی نیست آن را درمقابل نور مستقیم خورشید نگهداری کنید، چون نور خورشید برگ‌های آن را می‌سوزاند.

برگ قاشقی

گل قاشقی (گیاه آپارتمانی)

یکی دیگر از محبوب‌ترین گیاهان آپارتمانی، گیاه برق قاشقی است. این گیاه برگ‌های همیشه سبزی به شکل قلب دارد. بدلیل اینکه زادگاهش جنگل‌های تاریک بوده، می‌تواند به خوبی در شرایط محیطی با نور کم مقاومت کرده و رشد نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
مقایسه